Haber

Sinan Ateş’e soran muhabire “İşine bak” diyen Bahçeli’ye ABD’den yanıt: Endişeliyiz

MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli 24 Ocak’ta yapılan kümelenme toplantısında yaptığı konuşmanın ardından Türkiye Büyük Millet Meclisi koridorundan geçerken bir muhabire eski İdeal Ocakları Lideri Sinan Ateş’in öldürülmesiyle ilgili soru soruldu. GMHP lideri, “Haydi, işine bak, hadi” dedi. Bahçeli’nin yanındaki isimlerin gazetecilerin elindeki mikrofonları sert bir şekilde itmesi dikkat çekti.

ABD DIŞ BÖLÜMÜNDEN ALINAN GÖRÜNTÜLERLE İLGİLİ AÇIKLAMA

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve korumalarının muhabire tepkisine ilişkin açıklamalarda bulundu. Cumhuriyet’e göre Price, “İfade özgürlüğü demokrasiyi güçlendirir ve gazeteciler de dahil olmak üzere bazılarının tartışmalı veya saldırgan bulduğu ifadeleri içerse bile korunması gerekir.” dedi.

“ABD İLGİLENMEYE DEVAM EDİYOR”

Price sözlerine devam ederek, “ABD, Türkiye’de ifade özgürlüğüne getirilen yaygın kısıtlamalardan kaygı duymaya devam ediyor.”

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price

“CİNAYİNİN GÖLGESİ MHP TARAFINDAN AYDINLATILMAK İSTENMİŞTİR”

Ateş’in öldürülmesinin ardından uzun süre sessizliğini koruyan Bahçeli, konuyu 2 hafta önceki grup toplantısında üstü kapalı olarak dile getirmişti. Sinan Ateş’in adını anmayan Bahçeli, “Bir cinayet üzerinden siyasi kurgu yapılıyor. Meslektaşlarımızı bu menfur cinayetin içine çekmek isteyenlere teşekkür etmeyeceğiz. Örgütlü ve organize bir saldırı hız kazandı, hız kazandı. Tüm FETÖ’cüler partimize yönelik algı operasyonlarıyla yeni bir ayaklanma başlattı. Bir iç hesaplaşma olduğu iddia edildi. Duygusal patlamaların zihinsel yetileri kilitlediği zamanlardır.” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu