Haber

Lavrov: Birçok ülke Batı’nın eşkıyalığının farkında

Rusya Dışişleri Bakanlığı’nın başkent Moskova’da düzenlenen İş Konseyi toplantısına katılan Lavrov, konuşmasında şunları söyledi: ABD ve müttefiklerinin yeni-sömürgeci uygulamalara başvurması Amerikan tarzı küreselleşmeye olan güveni sarstı“dedi.

Batı’nın ABD öncülüğünde Rusya’ya karşı “melez” bir savaş yürüttüğünü ve yaptırımlar uygulayarak Rusya’nın gelişmesini engellemeye çalıştığını belirten Lavrov, sözlerini şöyle sürdürdü:

Küresel çoğunluğun Washington kontrolündeki uluslararası finans kurumlarının ve işbirliği formatlarının etkinliği ve tarafsızlığı konusundaki şikâyetleri artıyor. Birçok ülke, uluslararası finans kurumlarının ve Washington tarafından kontrol edilen etkileşim formatlarının etkinliğini ve tarafsızlığını sorguluyor.

Lavrov, ” Bu nedenle sadece Rusya değil birçok ülke dış ticarette alternatif para birimlerini ve ödeme platformlarını aktif olarak kullanıyor. Düşman ülkelerin karşılıklı yarar sağlayan projeleri engellemeye yönelik hain girişimlerine karşı dayanıklı, uluslararası ulaşım koridorları ve üretim-satış zincirleri oluşturuluyor.” not etti.

karakocanajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu