Haber

Pervin Buldan oyunu Van’da kullandı

KAMYONET – Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekillerini belirlemek için oy verme işlemleri saat 08.00’de başladı. HDP Eş Genel Başkanı ve Van Milletvekili Adayı Pervin Buldan da Van’ın merkez İpekyolu ilçesinde bulunan Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nde oy kullandı.

Buldan ile aynı sandıkta Kürdistan Komünist Partisi ve Van Milletvekili Adayı Sinan Çiftyürek de oy kullandı.

Sabah saatlerinde oy kullanma işlemi için okula gelen Buldan’a Yeşil Sol Parti milletvekili adayları ile partinin il ve ilçe yöneticileri eşlik etti. Buldan, okulun girişinden itibaren büyük bir ilgiyle karşılandı.

1106 numaralı sandıkta oy kullanan Buldan, zarfı sandığa atmadan önce “Tüm Türkiye’ye hayırlı olsun” dedi.

Oy verme işleminin ardından açıklamalarda bulunan Buldan, “Uzun süredir çalışıyoruz, emeğimizin ve emeğimizin karşılığını alma vakti geldi. Bugün Türkiye’nin dört bir yanındaki tüm halkımız oyunu kullanacak. Önderlik edecek. sevgiye, barışa, adalete ve demokrasiye.Bu ülke çok uzun zamandır adaletsizliklerin ve hukuksuzlukların yaşandığı bir ülke haline geldi.Ancak bugün yapılan seçimlerle hepimiz bir değişim ve dönüşümün kaçınılmaz olmasını bekliyoruz.Tüm halklar Türkiye’nin dört bir yanı bekliyor 82 milyon insan umutlu Bugünkü seçimlerden Bizler de bugün Van’da oyumuzu kullanarak barış ve kardeşliğe olduğu kadar demokrasiye de vesile olması dileğiyle tüm Türkiye’ye bu çağrımızı yapıyor, hayırlı olmasını diliyoruz. Oylarımızın uğur getirmesi dileğiyle.Hepimizin büyük bir umudu ve heyecanı var.Türkiye’nin her bireyinin bu heyecanı ve umudu yaşaması gerekiyor.Çünkü insanlar uzun süredir karamsar.Aslında şer düzeni var biz de. Bu hain oyunun bugünden itibaren sona ermesi gerektiğini düşünüyor, oylarımızın buna kaynaklık etmesini temenni ediyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu