Haber

Emine Erdoğan’dan Yüreğir Belediyesi’nin “Biyobozunur Atık Projesi”ne tebrikler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Yüreğir Belediyesi’ni hayata geçirdiği “Biyolojik Atık Projesi”nden dolayı tebrik etti.

Emine Erdoğan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “En değerli hazinemiz olan toprağımızı korumak için Doğada Çözünür Atık Projesi’ni hayata geçiren Adana Yüreğir Belediyesi’ni tebrik ediyorum. Pazar yerlerinden toplanan meyve sebze atıkları çöp kutusuna dönüştürülüyor. Sıfır atık yaklaşımıyla geleceğimiz için toprak, toprağımız için doğal gübre.” açıklamalarında bulundu.

Biyobozunur Atık Tesisinde 1 yılda yaklaşık 4 bin ton kompost üretiminin örnek bir başarı olduğunu kaydeden Erdoğan, “İnşallah tüm illerimizde sürdürülebilir ve geri dönüşüm odaklı bir belediyecilik anlayışı görürüz.” diledi.

Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, “Sıfır Atık” etiketiyle yaptığı paylaşımda, “Biyobozunur Atık Yönetim Sistemi ile geleceğe attığımız bir adımla artık geri dönüşüm yapıyor, sürdürülebilir ve ekolojik yaklaşımlarla yeni bir başlangıç ​​yapıyoruz. . Sıfır atık konusunda öncülük eden Emine Erdoğan Hanım’a teşekkür ederim, ediyorum.” terimleri kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu