Yaşam

Disney Tartışmalı Atatürk Dizisi Hakkında Açıklama Yaptı

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılında Disney’de yayınlanmak üzere çekimlerine başlanan Atatürk dizisi son günlerde gündemde. Disney’in yayından vazgeçtiği dizi FOX ekranlarında ve sinemada yayınlanmaya hazırlanırken, Disney konu hakkında açıklama yaptı.

Disney’in merakla beklenen dizisi Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılı anısına 29 Ekim’de platformda yayınlanacaktı.

Disney, yerli projelerini 2024 yılına kadar rafa kaldırsa da platform kullanıcıları Atatürk’ü yayınlama kararından vazgeçmediği için mutlu olurken, Disney’in son dakika kararıyla Atatürk dizisi iptal edildi.

Disney’in bu atılımının ardından 29 Ekim’de sinema ve FOX ekranlarında yayınlanması planlanan Atatürk ile ilgili platformdan beklenen açıklama geldi.

Walt Disney’in Türkiye ofisi ve dizinin yapım şirketi Lanistar Media tarafından yapılan açıklamada, “Atatürk” dizisinin televizyon ve sinemalarda iki bölüm halinde yayınlanacağı duyuruldu.

The Walt Disney Company Türkiye Genel Müdürü Cenk Soner, söz konusu açıklamada konu hakkında şunları söyledi:

“Cumhuriyetimizin 100. yılında Atatürk içeriğimizi izleyicilerimizle buluşturuyoruz. İçerik stratejimizde yaptığımız değişiklikler sonucunda iki film olarak planladığımız Atatürk’ün ilk TV özel versiyonunun FOX kanalımızda yayınlanmasının ardından iki film sinemalarda ve ardından FOX ekranlarında olacak. Böylece ‘Atatürk’ü çok daha geniş kitlelere ulaştırmış olacağız.”

Lanistar Medya adına yapımcı Saner Ayar şunları söyledi:

“Cumhuriyetimizin 100. yıl kutlamaları kapsamında Ekim ayından bu yana FOX’ta ‘Atatürk’ü TV özel versiyonuyla yayınlayarak ‘Atatürk’ü çok daha geniş kitlelere ulaştırmanın gururunu yaşıyoruz. Bu çok özel yapımı iki sinemada daha sunacağız ve hem sinemalarda hem de televizyonlarda yayınlayarak seyircimize beyazperdede film izleme keyfini yaşatacağız’ dedi.

Buna göre Atatürk dizisinin yayın takvimi şöyle olacak:

  • 29 Ekim 1. Film TV özel versiyonu FOX ekranlarında

  • 3 Kasım 1. film sinemalarda

  • 22 Aralık 2. sinema sinemalarda

  • Yaz 2024, iki sinema da FOX ekranlarında

sincikhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
-
Başa dön tuşu