Teknoloji

Diablo IV, 666 Milyon Doları Aşan Satışla Blizzard’ın En Hızlı Satan Oyunu!

Satış rekorları kıran ünlü oyun serisinin merakla beklenen yeni oyunu Diablo Diablo IV Resmi olarak 6 Haziran’da çıkış yaptı. Blizzard tarafından geliştirilen yapım, çıkar çıkmaz tahmin edilebileceği gibi büyük ilgi topladı.

Şimdi ise oyunun çıktığı günden bu yana ne kadar sattığı açıklandı. Buna göre, oyun beş gün içinde 666 milyon dolardan fazlasatmayı başardı.

Diablo IV, 666 milyon dolarlık satışla Blizzard’ın şimdiye kadarki en hızlı satan oyunu oldu

Tüm platformlara gelen Diablo IV, bu kadar kısa sürede 666 milyon dolardan fazla sattı, Blizzard’s en hızlı satan oyun ol tedarik edilen. Ayrıca oyuncular zaten Diablo IV’te. 276 milyon saatten fazla (30 bin yıldan fazla) harcadı.

Activision Blizzard bünyesinde faaliyet gösteren Blizzard Entertainment’ın başkanı Mike Ybarra, kırılan rekorun arkasında. Blizzard adına, dünya çapında kendilerini Diablo IV’e kaptıran milyonlarca oyuncuya teşekkür etmek istiyoruz.”Oyuncuların ifadelerini kullanırken onları dinlemeye devam edeceklerini ve Diablo’nun önümüzdeki yıllarda da beklentileri aşmaya devam edeceğini sözlerine ekledi.

Ayrıca Diablo IV sadece oynama konusunda değil izlenme konusunda da önemli başarılar elde etti. Oyun 1 Haziran’da yani 9 Haziran’da erken erişimden çıkacak. Twitch’teki bir numaralı oyunBlizzard rekoru kırmayı başardı.

Diablo IV’ün Türkiye fiyatını ve sistem ihtiyaçlarını merak ediyorsanız aşağıdaki içeriğimize göz atabilirsiniz;

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu